Aktuality

Testování v MŠ

Vážení rodiče,

vzhledem k rozhodnutí vlády ČR (zde) ze 6. dubna 2021 bude od pondělí 12. dubna 2021 mateřská škola otevřena pouze pro děti plnící povinnou předškolní docházku. Předškoláci jsou nahlášeni na stravu dle telefonického rozhovoru, ostatní děti jsou ze stravy odhlášeni.

Děti se budou testovat 2x týdně (pondělí a čtvrtek), nebo 1. den nástupu do MŠ.

Testování je určeno pouze dětem bez příznaků jakéhokoliv infekčního onemocnění. Pokud se vaše dítě necítí dobře, nebo má dokonce příznaky onemocnění COVID-19, musí zůstat doma.

Při vstupu do budovy všichni použijí desinfekci u dveří. Děti při příchodu a v průběhu testování musí mít nasazenou roušku (kromě momentu stěru), sundávají ji až po negativním výsledku testu. Rodiče mají po celou dobu nasazený respirátor. Testy si provedou rodiče v šatně dětí (testování zabere cca 15 minut), učitelky budou spolupracovat, vyhodnocený test předáte učitelce k likvidaci, dítě teprve poté vchází do třídy.

Pokud test bude pozitivní, dostanou rodiče potvrzení od ředitelky o pozitivním testu a odchází z MŠ. Veškeré testování musí proběhnout na půdě školy, nelze dávat testy k domácímu testování (dle pokynů).

Žádáme rodiče, aby v šatně byli vždy nejvíce 2 rodiče a 2 děti a stále platí zákaz nošení jakýchkoli hraček, plyšáků a jiných předmětů do školky.
Návod na testování – Návod Sinclean
Infografika k testování pro rodiče – Leták pro rodiče